پارلر چه ارتباطی با رئیس جمهور دونالد ترامپ دارد؟ | جهان

[ad_1]

لوسی ها ، خبرنگار رویترز ، گفت: “Parler دیگر فعال نیست. اما همین چند روز پیش ، این برنامه هنوز روی تلفن من به خوبی كار می كرد.”
سیستم عامل پارلر که توسط آمریکایی های محافظه کار ترجیح داده می شود ، در چند روز اخیر محبوبیت پیدا کرده است. بعد از اینکه توییتر تصمیم گرفت حساب آقای ترامپ را بطور دائمی ببندد ، حتی “محبوب” شد و به محبوب ترین برنامه در App Store تبدیل شد.
ترامپ گفت: “من به توییتر اهمیتی نمی دهم. توییتر فقط خبرهای بدی دارد. همه اخبار آنها خبرهای بدی است.”

اما از 9 سپتامبر ، این همان چیزی است که می توانید در Parler مشاهده کنید. همچنین کاربران جدید نمی توانند برنامه ها را بارگیری کنند.

آمازون اعلام کرد که ارائه سرورهای Parler را متوقف می کند ، که باعث توقف آنلاین پلت فرم شد.
پارلر چه ارتباطی با رئیس جمهور دونالد ترامپ دارد؟  - تصویر 1

آمازون خاتمه سرویس سرور Parler را اعلام کرد.

اما پارلر چیست؟

پارلر به عنوان “فضایی برای آزادی بیان” طراحی شده است. این پلتفرم در سال 2018 راه اندازی شد و طیف وسیعی از طرفداران محافظه کار را در ایالات متحده جذب می کند که با محدودیت های محتوای سایر سیستم عامل های مهم مانند توییتر و فیس بوک موافق نیستند.
قبل از 9 سپتامبر ، یک صفحه قرمز بزرگ برای استقبال از شما با “خواندن اخبار ، آزادی بیان” مشاهده خواهید کرد که بسیاری از متفکران و افراد مشهور را که از جناح های محافظه کار حمایت می کنند ، به خود جلب می کند.

در ژانویه سال جاری ، پارلر گفت که بیش از 12 میلیون کاربر ثبت شده در سیستم عامل خود دارد.

پرزیدنت ترامپ شخصاً حساب معتبر Parler ندارد ، اما حساب Trump Team وی معتبر است. و برخی از متحدان ترامپ مانند وکیلی رودی جولیانی ، پسر اریک ترامپ و جمهوری خواه تد کروز نیز در پارلر حساب دارند.
در ماه نوامبر ، فعال محافظه کار ربکا مرسر تأیید کرد که خانواده وی ، از جمله پدرش ، رابرت مرسر ، سرمایه گذار صندوق ، از نظر مالی از پارلر حمایت مالی کرده اند.

چرا پارلر آنلاین متوقف شد؟

Parler مجبور شد بعد از اعلام آمازون در حال خاتمه دادن خدمات سرور برای این سیستم عامل ، آنلاین متوقف شود.

پیش از این ، حذف پلت فرم از فروشگاه های برنامه های اپل و گوگل از بارگیری برنامه ها توسط کاربران جلوگیری می کرد.
غول های شبکه های اجتماعی می گویند پارلر در تلاش نیست جلوی انتشارات خشونت آمیز را که منجر به شورش کاپیتول توسط طرفداران ترامپ شده است ، کند. در همین حال ، پرزیدنت ترامپ بزرگترین ها را برای انجام کارهای “بد” به آمریکا انتقاد کرده است.
پارلر چه ارتباطی با رئیس جمهور دونالد ترامپ دارد؟  - تصویر 2

رئیس جمهور ترامپ از غول های فناوری انتقاد کرده است.

آقای ترامپ گفت: “من فکر می کنم غول های فناوری اشتباهات وحشتناک و بدی را برای کشور ما مرتکب شده اند و همین امر باعث شده است که سیستم عامل های دیگر نیز همین کار را انجام دهند. این امر منجر به مشکلات و خطرات زیادی شده است. بیمه”

جان ماتز ، مدیر عامل Parler ، مدیر شبکه های اجتماعی گفت که این شرکت “خشونت را در سیستم عامل های خود تحمل نمی کند و تحمل نمی کند.”

پارلر در حال حاضر از آمازون به دلیل نقض قوانین ضد انحصاری و تصمیم گیری سیاسی شکایت کرده است. اما اگر پارلر نتواند سرویس سرور جایگزینی برای آمازون پیدا کند ، باز هم ممکن است نیاز به حفظ این وضعیت باشد.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *