پرونده “شورش” طرفداران ترامپ در پایتخت: چرا نیروهای امنیتی غافلگیر شدند؟ | جهان

[ad_1]

در حالی که جمعیت طرفداران ترامپ به مقرهای کنگره هجوم آوردند در حالی که نمایندگان کنگره در آن مخفی شده بودند ، کاپیتول به هم ریخت.

این شورشی بی سابقه بود که باعث شد نمایندگان مجلس بگویند این یکی از جدی ترین حوادث بلاتکلیفی در تاریخ آمریکا در سالهای اخیر بوده است.

این شورش خونین پس از آن رخ داد که طرفداران ترامپ با عصبانیت از پلیس کاپیتول سبقت گرفتند. این یک شکست فاجعه بار غیر منتظره بود.
اما این خبر با تهدید در شبکه های اجتماعی مبنی بر اینکه این اعتراض می تواند به خشونت تبدیل شود ، اعلام شد.
مورد با

حامی آقای ترامپ با عصبانیت مانع را شکست.

بسیاری از معترضین این طرح را در وب سایتی به نام Parler به اشتراک گذاشتند ، سکویی مشابه توییتر که گروه های افراط گرای راست را به خود جلب می کند. برخی از کاربران در مورد نحوه آوردن سلاح های غیرقانونی به واشنگتن بحث کرده اند.
به گفته یک افسر سابق اطلاعاتی متخصص در جاسوسی از افراط گرایان در شبکه های اجتماعی ، از اول ژانویه ، تقریباً 1500 پست در توییتر مربوط به جنبش توطئه QAnon در مورد اعتراض و خشونت وجود دارد ، از جمله پست هایی که میهن پرستان را به ایستادگی دعوت می کند.
در این گزارش آمده است ، علی رغم خطرات ، پلیس کاپیتول از سایر آژانس های فدرال مانند وزارت امنیت داخلی ایالات متحده درخواست کمک اضافی نکرده است. مقامات ارشد.

و تنها بیش از یک ساعت بود که معترضین برای اولین بار سد معبر را شکستند که گارد ملی به نام شهردار شهر ظاهر شد.

در تابستان سال 2020 ، این نیروها به شدت توسط دولت ترامپ برای مقابله با اعتراضات علیه خشونت پلیس در واشنگتن و ایالات متحده مستقر شدند.
پس از این قیام ، نانسی پلوسی ، رئیس پارلمان گفت که او خواستار اقدام برای کناره گیری از سمت فرماندهی پلیس کاپیتول است. اما فقط این نیست.
“این ارتباطی با FBI دارد ، کمبود اطلاعاتی که آنها ارائه می دهند وجود دارد. این حادثه بسیاری از سازمانهای دیگر را نیز درگیر کرده است و ما باید در مورد همه موارد تجدید نظر کنیم. “
پرونده

نانسی پلوسی خواستار اقدام برای استعفا از سمت فرمانده پلیس کاپیتول می شود.

به گفته رابرت کنتی ، رئیس پلیس متروپولیتن ، 68 فرد درگیر در شورش دستگیر شده اند که بیشتر آنها در محوطه کاپیتول قرار دارند. گفت هنوز تمام نشده اند.

وی ادامه داد: ما برای شناسایی و دستگیری هر یک از این اوباش شورشی هنوز یک راه طولانی در پیش داریم. ما چند عکس از این پسران را جمع آوری کردیم و از جامعه خواستیم تا به ما کمک کند تا شناسایی کنیم. “

FBI همچنین در تلاش است تا افراد درگیر در این شورش را پیدا کند.
وزیر ارتش گفت: حداقل تا 30 روز آینده دیوار بزرگی در اطراف پایتخت وجود دارد.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *