چرا ایالات متحده معتقد است که تمرکز مبارزه با داعش به سمت آفریقا در حال تغییر است؟ | جهان

[ad_1]

شبه نظامیان بوکوحرام نیجریه ای بیعت کرده و به یک شاخه آفریقای غربی از گروه موسوم به دولت اسلامی تبدیل شده اند. این ویدئو این نگرانی را ایجاد می کند که این گروه موسوم به “دولت اسلامی آفریقای غربی” (ISWAP) در حال تحکیم کنترل آشوب های شمال شرقی نیجریه است.
و شاید این یکی از دلایلی باشد که تهدید داعش در آفریقا را به کانون گفتگوهای وزیر امور خارجه آمریکا آنتونی بلینکن و لوئیجی دی مایو وزیر امور خارجه ایتالیا در تاریخ 28 ژوئن تبدیل کرده است.

آقای دی مایو گفت كه وی یك گروه كاری بین المللی را برای “شناسایی و جلوگیری از تهدید تروریستی مرتبط با داعش در این قاره” پیشنهاد كرده است. بلینکن تأیید کرد که ایتالیا توسط واشنگتن پشتیبانی خواهد شد.

چرا ایالات متحده معتقد است كه تمركز مبارزه با داعش به آفریقا منتقل شده است؟  - 1. عکس

آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه آمریکا در جریان گفتگوها با همتای ایتالیایی خود لوئیجی دی مایو در رم ایتالیا ، 28 ژوئن.

ویدئوی گروه نبرد که توسط واحد رسانه ای رسمی این گروه منتشر شده ، هفته ها پس از مرگ ابوبکر شکائو ، رهبر بوکو حرام منتشر می شود. بوکو حرام و ارتش اسرائیل سالها درگیری شدیدی داشته اند ، اما اگر داعش جنگجویانی را از بوکوحرام جذب کند ، می تواند حمله به ارتش نیجریه را متمرکز کند.
با این حال ، برخی اعتقاد ندارند که این فیلم اثبات آماده بودن همه مبارزان بوکوحرام برای پیوستن به ارتش اسرائیل است. به گفته یک تحلیلگر ارشد در انستیتوی تغییرات جهانی تونی بلر ، این اطلاعات فقط تبلیغاتی است و خاطرنشان می کند که مدیران ارشد بوکو حرام در این ویدئو دیده نمی شوند. طبق اعلام سازمان ملل ، حدود 350،000 نفر در نتیجه خیزش 12 ساله و بحران انسانی که در نیجریه به وجود آمد ، جان خود را از دست داده اند.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *