چرا جهان هنوز با بسیاری از موارد همه گیر جهانی روبرو خواهد شد؟ | جهان

[ad_1]

دکتر آنتونی فاوچی ، متخصص اپیدمیولوژی و مشاور بیماری های عفونی رئیس جمهور آمریکا گفت: “تاریخ به ما نشان می دهد که مطمئناً در سال های آینده شاهد شگفتی های بسیاری خواهیم بود.” .

آقای فاوسی بر اساس مدلهای گذشته هشدار داد كه دنیا از همه گیری جهانی بیشتر استقبال خواهد كرد: “چالشی برای دولت وجود دارد كه به موضوع بیماریهای عفونی برسد. اما یک شیوع غیر منتظره نیز وجود خواهد داشت.
100 سال از آنفولانزای اسپانیایی می گذرد و اکنون Covid-19 داریم. بنابراین آیا یک بیماری همه گیر که تقریباً در همه کشورهای کره زمین تأثیر می گذارد ، یک حالت “جدید طبیعی” خواهد بود؟
چرا جهان هنوز با بسیاری از موارد همه گیر جهانی روبرو خواهد شد؟  - تصویر 1

“ما در یک محیط تمیزتر زندگی می کنیم و از رشد عوامل بیماری زا جلوگیری می کنیم. اما از طرف دیگر ، هرچه در محیط های جدیدتری گسترش می یابیم ، در معرض عوامل بیماری زای ناشناخته ای قرار می گیریم. “

بسیاری از دانشمندان و تحلیل گران بیش از 30 سال استدلال کرده اند که انسان شرایط ایده آل را برای شیوع ویروس کوچک در سراسر جهان ایجاد می کند.

دلایل چیست؟ به دلایل زیادی مردم بیشتر و بیشتر به دنیا می روند و مردم هر چیز دیگری را به اطراف حمل می کنند: غذا ، حیوانات ، گیاهان ، هدایا.

چرا جهان هنوز با بسیاری از موارد همه گیر جهانی روبرو خواهد شد؟  - تصویر 2

شهرها و شهرها شلوغ تر بود ، مردم پر جمعیت دور هم جمع بودند. مردم همچنین زمین های خود را برای ساخت خانه های بیشتر و تخریب جنگل ها که اغلب منبع داروهای جدید و درمان هستند ، دوباره به دست آورده اند.

بنابراین آیا این بدان معناست که دانشمندان همه گیری آینده را پیش بینی می کنند؟ جواب منفی است

“هیچ کس قادر به پیش بینی شیوع Covid-19 نیست زیرا ما حتی نمی دانیم ویروس وجود دارد. دانشمندان بارها و بارها استدلال کرده اند که “به گفته خانم Semiel” لازم است سیستم هایی برای آماده سازی چنین رویدادهایی تنظیم شود.
ویروس ها همچنان ظاهر می شوند. چالش کنونی این است که دولت ها از ورود ویروس به کشور ما جلوگیری کنند. و همچنین مردم باید عادت های خود را تغییر دهند تا خطر شیوع بیماری را کاهش دهند تا از “همه گیری Covid-19” جدید جلوگیری کنند.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *