چرا چین گمان می کند که کووید -19 از ایالات متحده سرچشمه می گیرد؟ | جهان

[ad_1]

گلوبال تایمز به نقل از یک منبع آگاه می گوید که پس از مطالعه 250 اسکن توموگرافی قفسه سینه روی 142 بیمار مبتلا به بیماری ریوی مرتبط با بخار (EVALI) ، که از بین 60 مطالعه مرتبط منتشر شده انتخاب شده بود ، دانشمندان چینی دریافتند که 16 مورد EVALI وجود دارد. بیماران مرتبط با عفونت ویروسی و همه در ایالات متحده بودند.
از 16 مورد ، 12 مورد قبل از سال 2020 علائم را نشان دادند. این محققان گمان می کنند که بیماران فوق ممکن است به Covid-19 آلوده شده باشند ، که همزمان با شیوع موارد EVALI در ایالات متحده است. از آنجایی که جهان در آن زمان از Covid-19 اطلاع نداشت ، ممکن است این موارد با EVALI اشتباه گرفته شده باشند.
چرا چین گمان می کند که کووید -19 از ایالات متحده سرچشمه می گیرد؟  - 1. عکس

رادیوگرافی قفسه سینه در مورد EVALI در سال 2019 در ایالات متحده

منابع می گویند از 16 مورد EVALI ، پنج مورد “نسبتاً مشکوک” در نظر گرفته شدند زیرا سی تی اسکن آنها دارای ویژگی های مشابه سی تی اسکن برای بیماران مبتلا به Covid-19 بود ، از جمله ضایعات مات که عمدتا در انتهای پایینی ریه پخش شده بودند. در موارد شدید ، سی تی اسکن آنها مناطق وسیعی از تجمع را در هر دو ریه نشان می دهد. تصور می شود که این ویژگی های بالینی مشابه موارد مشاهده شده در بیماران مبتلا به کووید -19 باشد.
Duong Chien Thu ، ویروس شناس در دانشگاه ووهان (چین) ، گفت که به دلیل شباهت علائم بین بیماران مبتلا به EVALI و Covid-19 و به دلیل عدم وجود ابزار آزمایش در آن زمان ، بنابراین ممکن است برخی از بیماران مبتلا به Covid- 19 نفر به عنوان بیماران EVALI در سال 2019 اشتباه تشخیص داده شدند.
واشنگتن همواره از پکن خواسته است تا در بررسی منشاء بیماری کووید -19 در چین شفاف سازی کند و مقامات و رسانه های چینی مکرراً از موسسه بیماری های عفونی در فورت دیتریک در این ایالت نام برده اند. مریلند (ایالات متحده) به ظن اینکه این منشاء کووید -19 است.
چرا چین گمان می کند که کووید -19 از ایالات متحده سرچشمه می گیرد؟  - عکس 2

تعداد مرگ و میر ناشی از مصرف سیگار الکترونیکی در ایالات متحده در سال 2019 به شدت افزایش یافت.

مقاله گلوبال تایمز به داده های مرکز کنترل و پیشگیری از بیماریهای آمریکا (CDC) استناد می کند که بیان می کند تعداد بستری های اورژانس در بیمارستان مربوط به سیگارهای الکترونیکی در آگوست 2019 به شدت افزایش یافته و در سپتامبر 2019 به اوج خود رسیده است. در سپتامبر 2019 ، موارد EVALI همچنین در مریلند ، جایی که آزمایشگاه فورت دیتریک در آن قرار دارد ، دو برابر شد.
ژائو لیجیانگ ، سخنگوی وزارت خارجه چین ، اخیراً از ایالات متحده خواسته است تا از سازمان بهداشت جهانی برای مطالعه آزمایشگاه های فورت دیتریک و آشکار شدن موارد بیماری تنفسی غیر قابل توضیح در ویرجینیا ، که مربوط به ریه است ، دعوت کند. مربوط به سیگارهای الکترونیکی در ویسکانسین در جولای 2019 و آنفولانزای زمستانی در سال 2019 در ایالات متحده است.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *