چرا گروه متخصص WHO که برای بررسی منشا Covid-19 به چین آمده بود باید برگردد؟ | جهان

[ad_1]

یک سال پس از “هرج و مرج” همه گیر Pavid-19 در سراسر جهان ، انتظار می رود کارشناسان بین المللی بهداشت در این هفته به چین سفر کنند تا ریشه های SARS-CoV-2 را بررسی کنند ، اولین بار در اواخر سال 2019 در این شهر ظاهر شد. ووهان ، استان هوبئی.
با این حال ، کارشناسان آنجا را ترک کردند و مجبور به بازگشت شدند زیرا چین ویزا صادر نکرده بود. سخنگوی وزارت امور خارجه چین هوآ ژوان اوان روز جمعه به خبرنگاران گفت كه گفتگوهای دو كشور درباره “تاریخ و زمان و ترتیبات خاص برای سفر گروه كارشناسی” ادامه دارد.
چرا گروه متخصص WHO که برای بررسی منشا Covid-19 به چین آمده بود باید برگردد؟  - تصویر 1

Tedros Adhanom Gebreyes مدیر کل WHO در یک کنفرانس مطبوعاتی Covid-19 در مقر WHO در ژنو ، سوئیس ، در مارس 2020 صحبت کرد.

در مورد این حادثه ، رویترز در همان روز به نقل از Tedros Adhanom Gebreesus مدیر کل WHO ابراز ناامیدی کرد که چین هنوز اجازه ورود متخصصان بین المللی برای بررسی منشا ویروس Covid-19 را نداده است.
پیش از بازدید این گروه ، وانگ یی وزیر امور خارجه چین گفت “تحقیقات بیشتری در حال انجام است” تا نشان دهد ویروس Covid-19 در ابتدا در بسیاری از نقاط ظاهر شده است. با این حال ، مایک رایان سخنگوی سازمان بهداشت جهانی گفت این بیانیه “بسیار سوداگرانه” است.
چرا گروه متخصص WHO که برای بررسی منشا Covid-19 به چین آمده بود باید برگردد؟  - تصویر 2

تصور می شود که بازار غذاهای دریایی جنوب چین در ووهان چین از ویروس همه گیر Covid-19 نشات گرفته باشد.

در اوایل این هفته ، مقامات چینی از تأیید تاریخ و جزئیات دقیق بازدید خودداری کردند. پیش از این ، WHO گفته بود كه چین به یك گروه 10 نفره متخصص اجازه بازدید داده است. خانم هوآ گفت چین “در حال بررسی موضوع و برقراری ارتباط فعالانه با WHO است.”
چین در طول تاریخ انتقاد از جلوگیری از همه گیری را در طی شیوع انکار کرد ، اگرچه برخی از مقامات ، از جمله دونالد ترامپ ، رئیس جمهور ایالات متحده ، اقدامات آنها را زیر سوال برده اند. پس پکن واشنگتن برنامه خود را برای خروج از WHO اعلام کرده و خواستار تحقیق شفاف در مورد منشا Covid-19 شده است.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *