چه آموزه هایی از “فروپاشی” هند قبل از اپیدمی کوید -19 وجود دارد؟ | جهان

[ad_1]

در فوریه و مارس 2021 ، تعداد عفونت های روزانه Covid-19 در هند به کمتر از 20،000 کاهش یافت ، در حالی که اوج اپیدمی سپتامبر 2020 حدود 90،000 بود.
نخست وزیر نارندرا مودی اعلام کرد که کوید شکست خورده است و همه مکان های عمومی را باز کرده است. در 8 مارس 2021 ، وزیر بهداشت هند اعلام کرد “همه گیری تمام شده است” در این کشور.

با این حال ، از ماه آوریل ، تعداد عفونت ها و مرگ و میرهای Covid-19 در هند بطور مداوم در حال افزایش است و رکورد یکی پس از دیگری شکسته می شود. تعداد عفونت ها تا 12 ماه مه تقریباً به مرز 24 میلیون نفر رسیده است ، در حالی که مرگ و میرها از 250 هزار نفر فراتر رفته است و کارشناسان هشدار می دهند که تعداد واقعی آنها می تواند چندین برابر بیشتر باشد.

چی شد؟ در زیر ارزیابی بهترین مشاور Covid-19 در کاخ سفید ، دکتر آنتونی فاوسی قرار دارد.

شرایط همه گیری را سبک نگیرید

دکتر آنتونی فوچی تأکید کرد: “هرگز اپیدمی را سبک نگیرید. دلیل هند در چنین وضعیت اسفناکی این است که پس از اولین شیوع آنها فکر کردند اوضاع به خوبی کنترل شده است و خیلی زود محاصره را برداشته و سرانجام پایان یافت. با اپیدمی فوق العاده ویرانگر فعلی ”

درس

با وجود اوضاع استرس زای استرس زا ، تجمعات گسترده همچنان در جریان است.

عکس رویترز

نخست وزیر هند ، نارندرا مودی ، به دلیل اجازه اجتماعات بزرگ در یک جشنواره مذهبی و تجمع های بزرگ پیش از انتخابات در دو ماه گذشته ، که باعث افزایش شدید تعداد عفونت ها شده ، مورد انتقاد قرار گرفته است.

بهداشت عمومی باید آماده باشد

“دومین چیز آمادگی برای بهداشت عمومی است. دکتر برای مقابله با همه گیری های آینده این است که ما باید پس از موفقیت در کنترل بسیاری از بیماری ها ، زیرساخت های بهداشت عمومی محلی را که در دهه گذشته بی احتیاط بوده ایم ، احتمالاً ذهنی ، ادامه دهیم. ”

چه آموزه هایی از

سیستم بهداشتی هند در برابر موج اپیدمی مقاومت نمی کند.

سونامی کوید -19 که به هند برخورد کرد ، ضعف سیستم بهداشت عمومی در بسیاری از شهرک ها را آشکار کرده است. تجهیزات پزشکی برای مقابله با بیماری همه گیر کاملاً مجهز نیستند ، کمبود جدی تخت بیمارستان و کمبود اکسیژن وجود دارد. این وضعیت به ویژه در بسیاری از مناطق روستایی حاد است.

اقدام جهانی

بهترین مشاور کاوید 19 در کاوید سفید گفت: “درس دیگری که باید آموخت این است که همه گیری جهانی نیاز به اقدام جهانی دارد. باید توجه داشته باشیم که ما هیچ مسئولیتی نداریم. فقط برای کشور خودمان هستیم ، اما باید با کشورهای دیگر کار کنیم اطمینان حاصل شود که ما به اقدامات پیشگیرانه در سراسر جهان ، به خصوص واکسن ها دسترسی داریم ، زیرا اگر ویروس همچنان ادامه یابد ، در ایالات متحده هنوز هم در ایالات متحده در معرض خطر هستیم ، به ویژه از گزینه ها. سویه ها ، یعنی نوع جدید B. 1.617 در هند “.

درس

اکثر هندی ها کاملاً واکسینه نشده اند.

در حال حاضر ، گزینه B.1.617 در هند در 44 کشور در سراسر جهان ظاهر شده است که توسط سازمان بهداشت جهانی (WHO) به عنوان گزینه ای نگران کننده در سطح جهان در نظر گرفته شده است. طبق WHO ، این گزینه احتمالاً سریعتر گسترش می یابد ، باعث مرگ بیشتر یا غیرفعال سازی واکسن ها می شود.
طبق گفته وزارت بهداشت هند در 12 ماه مه ، 4205 نفر دیگر طی 24 ساعت جان خود را از دست دادند ، فقط دو روز پس از آنكه كشور موقتاً از یك مرحله مهمتر از 4000 مورد در روز جلوگیری كرد ، با كل تعداد مرگ و میرها از Covid – 19 بیش از سطح جدید 250،000 مورد.
داده های جدید همچنین نشان می دهد که در 24 ساعت 348،421 عفونت جدید Covid-19 در هند وجود داشته است ، در حالی که در 11 مه 329،942 مورد بود و تعداد کل عفونت بیش از 23 میلیون نفر است.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.