چه کسی “پادشاه جدید” در اسرائیل خواهد بود؟ | جهان

[ad_1]

دولت راست افراطی آقای نتانیاهو در آستانه سرنگونی توسط ائتلافی بسیار شکننده و نادر از احزاب سیاسی تقریباً مخالف است ، از ملی گرایان افراطی گرفته تا اسلام گرایان.
تنها وجه اشتراک این احزاب اشتیاق آنها برای برون رفت از بن بستی است که منجر به چهار انتخابات طی دو سال در اسرائیل شد.

این ائتلاف باز هم بر اساس یک شخصیت عجیب ساخته شده است: منصور عباس ، رهبر اتحادیه عرب. حزب کوچک وی نقشی اساسی در تأمین اکثریت شکننده ائتلاف داشت.

چه کسی

منصور عباس (چپ) رهبر حزب اتحادیه عرب است.

این اولین ائتلافی است که 21٪ اقلیت عرب را در تاریخ اسرائیل نمایندگی می کند.

آقای عباس به عنوان دندانپزشک گفت که اختلافات را برای بهبود شرایط شهروندان عرب کنار گذاشته است که توسط دولت مورد تبعیض قرار گرفته و نادیده گرفته می شوند.

چه کسی

نفتالی بنت رهبر حزب فرا ملی گرای یامینا است.

حزب الحاق وی در انتخابات مارس 2021 تنها 120 کرسی پارلمان اسرائیل را به دست آورد. اما آقای بنت در ابتدا “پادشاه” بود ، سپس “شاه را از تخت سلطنت” برکنار کرد و اکنون قادر به “پادشاهی” است.
بر اساس این معامله ، وزیر دفاع سابق و میلیاردر فناوری نخست وزیر جدید اسرائیل خواهد شد. دو سال بعد ، وی این پست را به ژایر لاپید سیاستمدار مرکزگرا تحویل خواهد داد.
چه کسی

جائر لاپید رهبر حزب یش آتید است

بسیاری از منابع می گویند که دولت جدید برای اولین بار از مشکلات تقابل ایدئولوژیک جلوگیری خواهد کرد. این اتحادیه در حال حاضر در انتظار تصویب پارلمان اسرائیل است. در همین حال تحلیلگران می گویند آقای نتانیاهو تمام تلاش خود را برای تحت تأثیر قرار دادن نظرات نمایندگان راست افراطی که از ارتباط با قانونگذاران عرب و چپ افراطی ناراضی هستند ، انجام خواهد داد.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.