چین – توافق نامه سرمایه گذاری اتحادیه اروپا در حال تحقق است؟ | جهان

[ad_1]

مذاکرات بر سر توافق نامه های سرمایه گذاری بین چین و اتحادیه اروپا (اتحادیه اروپا) سال ها متوقف شده است. این توافق به شرکت های اتحادیه اروپا امکان دسترسی بهتر به بازار چین ، شرایط رقابتی بهتر و حمایت از سرمایه گذاری را می دهد.

در تاریخ 29 دسامبر ، وونگ وانگ بان ، سخنگوی وزارت امور خارجه چین گفت که مذاکرات طولانی پیشرفت کرده است. وی گفت: “بحث درباره توافق نامه سرمایه گذاری بین چین و اتحادیه اروپا مهمترین محتوای امروز دستور کار ما است”. با تلاش هر دو طرف ، بحث ها پیشرفت و چشم اندازهای امیدوار کننده ای داشته اند. ما امیدواریم که این توافقنامه به زودی قابل اجرا باشد و تضمین های قوی و سیستماتیک برای همکاری تجاری بین چین و اتحادیه اروپا وجود داشته باشد ، در حالی که منافع قابل توجهی برای شرکت ها و شهروندان به ارمغان می آورد. هر دو طرف “.

با این حال ، حتی هنگام دستیابی به توافق ، مراحل قانونی دقیق ماه ها به طول خواهد انجامید. و مقامات اتحادیه اروپا گفتند که اجرای توافق ممکن است حدود یک سال طول بکشد. مذاکرات در سال 2014 متوقف شد ، زمانی که اتحادیه اروپا با وجود تعهد پکن برای افتتاح دومین اقتصاد بزرگ جهان ، چین را به عدم تحقق قول های رفع محدودیت های سرمایه گذاری متهم کرد. .[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *