چین نگران بهبود سریع اقتصادی خود در طی Covid-19 است جهان

[ad_1]

به لطف اپیدمی Covid-19 متوقف شده ، چین به سرعت بخش تولید خود را از سر گرفت. این امر ، همراه با این واقعیت که هنوز بسیاری از کشورها از این اپیدمی متحیر مانده اند ، به چین اجازه می دهد سهم بی سابقه ای از صادرات جهانی را به خود اختصاص دهد.
در دوران دشوار ناشی از همه گیری ، اقدامات ریاضتی به کشور کمک کرد تا دو سه ماهه اول سال را پشت سر بگذارد. اما حتی در حالی که پکن مرکز ویروس را در هوبئی مسدود کرد ، پروازها از چین همچنان در فرودگاه های خارجی فرود آمد و باعث ایجاد یک بیماری همه گیر شد که به طور بالقوه می تواند اقتصاد جهانی را تا 5 درصد در سال 2020 کوچک کند.
چین نگران بهبود سریع اقتصادی خود در طی بیماری همه گیر Covid-19 است - عکس 1

ژست کارگران برای بلند کردن جرثقیل باری فرسوده در یک کشتی باری در بندری در لیانیونگانگ ، استان جیانگ سو (چین)

در حالی که تقاضا برای واردات از چین کاهش یافته بود ، صادرات آن بسیار موفقیت آمیز بود. این کشور بیش از 14 درصد از سهم بازار جهانی صادرات را به خود اختصاص داده است ، بالاترین سهم یک کشور از سال 1981 تاکنون. این شرکت چینی از تقاضای روزافزون برای تجهیزات پزشکی در سراسر جهان استفاده می کند و آنها هنوز هم می توانند سفارشات خود را از خارج انجام دهند ، که همچنان ادامه دارد.
در ماه نوامبر ، مازاد تجاری کشور به 75 میلیارد دلار رسید که یک رکورد جدید است. برای کسانی که از واقعیت فوق احساس ناراحتی می کنند ، موارد ناخوشایند بیشتری در آینده وجود دارد. ارزش یوان تا سال 2020 بیش از 6 درصد در برابر دلار است و این امر به شرکت های چینی در مذاکره در مورد قرارداد با کشورهای خارجی امتیاز می دهد.
چین نگران بهبود سریع اقتصادی در طی بیماری همه گیر Covid-19 است - عکس 2

یوان با کاهش دلار آمریکا افزایش یافت

تنش های دیپلماتیک ممکن است بازارهای غربی و استرالیایی را مجبور به ایجاد موانعی برای چین کند ، اما بسیاری از کشورهای فقیر آسیا ، آفریقا و آمریکای لاتین ممکن است از سرمایه گذاری تجار چینی خوشحال شوند. “نجات” با شرکت های محلی دست و پنجه نرم می کند. برای سیاستمداران که سعی داشتند چین را مهار کنند قبل از اینکه Covid-19 اقتصاد خود را نابود کند ، لازم است که سرمایه گذاران چینی خرید دارایی های از دست رفته ، میوه تلخ برای بلعیدن را تماشا کنند.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *