چین 2 کشتی جاسوسی را به تمرین مشترک بین ایالات متحده و استرالیا می فرستد جهان

[ad_1]

چند روز قبل ، یک ناو جاسوسی ارتش چین از نزدیک توسط نیروهای دفاعی استرالیا دنبال شد.
ABC ، ​​به نقل از یک منبع نظامی ناشناس ، گفت که کشتی چینی نپتون “چندین نمایش رادار استرالیا” داشته است. نپتون و کشتی خواهر آن ، اورانوس ، از نوع کشتی General Intelligence (AGI) هستند. گفته می شود که اورانوس تمرین مشترک امسال Saber Talisman را از نزدیک دنبال کرده است.
دو بار در تمرین Talisman Saber در سال 2017 و 2019 ، چین همچنین کشتی های AGI را برای بررسی نحوه هماهنگی نیروهای آمریکایی متحدان استرالیایی خود مستقر کرد. 2021 اولین باری است که چین کشتی دوم دارد.
چین 2 کشتی جاسوسی را به رزمایش مشترک ایالات متحده و استرالیا می فرستد - عکس 1

تصور می شود این تصویر کشتی چینی نپتون باشد که در آبهای نزدیک کوئینزلند برای جاسوسی در تمرینات مشترک بین ایالات متحده و استرالیا ظاهر می شود.

استرالیا و ایالات متحده همچنین به طور منظم تجهیزات نظارتی برای نظارت بر فعالیت های نظامی سایر کشورها دارند. اما مقامات دفاعی می گویند نظارت بر آموزش Talisman Saber در سال 2021 “غیرمعمول” است.

کشتی اورانوس هنگام عبور از تنگه تورس به آبهای کوئینزلند توسط استرالیا کشف شد ، اما کشتی نپتون با عبور از پاپوآ گینه نو از طریق دریای سلیمان نزدیک شد.

هفته گذشته ، ایالات متحده برای اولین بار موشک های پاتریوت را در استرالیا پرتاب کرد ، این تمرین آموزشی رزمایش طلسمان صابر است. در 18 ژوئیه انتظار می رود ارتش ایالات متحده شلیک مهمات زنده از سیستم HIMARS را تمرین کند. استرالیا ممکن است به زودی این فناوری را خریداری کند.

پیش بینی می شود هر دو کشتی چینی در هنگام مشاهده تمرینات در خارج از آبهای سرزمینی استرالیا ، اما در منطقه EEZ استرالیا باقی بمانند.

موشک هسته ای جدید چین در زیر آب کل قاره ایالات متحده را تهدید می کند[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *