کمبود شدید واکسن Covid-19 ، آسیا بر سر Delta | جهان

[ad_1]

در چند روز گذشته ، اندونزی تعداد موارد جدید Covid-19 در روز را ثبت کرده است ، تقریبا دو برابر بیشتر از ایالات متحده. در همین حال ، تعداد سرانه Covid-19 در مالزی تقریبا به اندازه برزیل و ایران است.
آخرین موج Covid-19 ژاپن و کره جنوبی را مجبور به اعمال محدودیت های ترافیکی کرده است ، از 12 ژوئیه.
اندونزی ، چهارمین کشور بزرگ جهان ، یک نمونه عالی است. فقط حدود 13٪ از 270 میلیون نفر اندونزی حداقل یك دوز واكسن Covid-19 را دریافت كرده اند.
نوع دلتا در اینجا بیداد می کرد و سیستم پزشکی را تا مرز سقوط پیش می برد و بسیاری از بیماران مجبور بودند خود به تنهایی بدنبال اکسیژن پزشکی بروند.
کمبود شدید واکسن Covid-19 ، آسیا بر سر گزینه Delta مبارزه می کند - عکس 1

اندونزیایی ها در انتظار دریافت اکسیژن پزشکی در مقابل کارخانه ای در پایتخت جاکارتا هستند.

تعداد آلودگی های جدید Covid-19 در اندونزی هر روز افزایش می یابد. در 11 ژوئیه ، این تعداد بیش از 33000 مورد بود. دولت اندونزی گفته است که این هفته دوز سوم مدرن را به کارمندان بهداشت می دهد.

موارد Covid-19 در میانمار به شدت افزایش یافته است و مدارس قرار است تا 23 ژوئیه تعطیل شوند.

بسیاری از شهرهای مالزی زمانی که سرانه بیشترین آلودگی به بیماری Covid-19 در منطقه است ، به تعطیلی شدید نیاز دارند.

کشورهای ثروتمند منطقه همچنان آسیب پذیر هستند زیرا در کار واکسیناسیون تغییر چندانی نشده است. براساس نیویورک تایمز ، میزان واکسیناسیون در استرالیا ، ژاپن ، نیوزیلند و کره جنوبی کمتر از یک چهارم جمعیت است.
انتظار می رود کره جنوبی در 12 ژوئیه محدودیت ها را در بالاترین سطح در سئول برطرف کند. مدارس ، بارها و کلوپ های شبانه باید بسته شوند. در ژاپن ، چهارمین دستور اضطراری در توکیو از 12 ژوئیه لازم الاجرا شد.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.