کنوانسیون کره در مورد کمیته بین دولتی تنوع فرهنگی ، بهبود پایداری فرهنگی و بحث در مورد رهنمودهای توسعه

[ad_1]

[세계연합신문 김수홍 기자] وزیر پارک ووو از وزارت فرهنگ ، ورزش و جهانگردی در چهاردهمین کمیسیون بین دولتی کنوانسیون تنوع فرهنگی یونسکو شرکت کرد که از 1 تا 6 فوریه توسط ویدئو کنفرانس (20:30 – 23:30 به وقت کره) برگزار شد و ریاست جلسه به عنوان رئیس

در فوریه سال گذشته ، سیزدهمین کمیته بین دولتی کره اذعان داشت که در توسعه صنعت فرهنگی در کشورهای در حال توسعه پیشتاز است و وزیر پارک یانگ وو با موافقت همه 24 کشور عضو به عنوان رئیس انتخاب شد.

کمیته بین دولتی که هر ساله برای محافظت و ترویج تنوع رویدادهای فرهنگی برگزار می شد ، ابتدا در پاریس فرانسه برگزار می شد ، اما با کنفرانس ویدیویی با هدف انتشار کرونا 19 برگزار می شود. این کمیسیون بین دولتی شامل 24 کشور عضو خواهد بود. ، 149 کشور که کنوانسیون ، سازمان های بین المللی و سازمان های غیر انتفاعی را تصویب کرده اند.

در حالی که سازمان ملل (UN) سال 2021 را به عنوان سال بین المللی اقتصاد خلاق برای توسعه پایدار تعیین کرده است ، اولین روز این کمیسیون بین دولتی ، 1 فوریه ، میزبان سال اقتصاد خلاق یونسکو خواهد بود. رئیس جمهور ، وزیر پارک یانگ وو ، “سال اقتصاد خلاق” را ارائه داد و آدری آزولای ، دبیرکل یونسکو ، ولکان بوزکر 75 رئیس مجمع عمومی سازمان ملل و کنفرانس تجارت و توسعه سازمان ملل (UNCTAD) ، معاون دبیر – ژنرال ایزابل دوراند و دیگران ، از طریق یک سخنرانی خوش آمد گویی ویدیویی ، بر نقش فرهنگ و صنعت فرهنگی در تحقق “سال اقتصاد خلاق” تأکید خواهند کرد.

کارگردان بونگ جون هو از فیلم “Parasite” نیز با راه اندازی یک ویدیو از راه اندازی کمیسیون بین دولتی استقبال کرد و سخنان حمایت از دنیای فرهنگ و هنر را که شرایط سختی در تاج 19 دارد تجربه کرد.

چهاردهمین کمیسیون بین دولتی مجموعاً 18 برنامه از جمله وضعیت فعلی و دستورالعمل های آینده صندوق تنوع فرهنگی (IFCD *) ، implementation اجرای کنوانسیون تنوع فرهنگی در محیط دیجیتال و ▲ توصیه های مربوط به وضعیت هنرمندان را بررسی کرد. 1980 و رابطه با کنوانسیون تنوع فرهنگی. به طور خاص ، از آنجا که این جلسه اولین کمیسیون بین دولتی است که از زمان همه گیر شدن تاج 19 برگزار شده است ، این اثر تاج 19 بر فرهنگ و صنعت فرهنگی را در طول سال گذشته ارزیابی می کند و نظرات هیئت های نمایندگی هر کشور را در مورد واکنش به طور مستقیم می شنود. سیاست ها و راهنمایی های آینده معنی بودن در مکانی که می توانید بسیار عمیق است.

علاوه بر این ، وزارت فرهنگ ، ورزش و جهانگردی از فرصت این کمیسیون بین دولتی برای ارائه فرهنگ کره ای عالی به جهان و همکاری با یونسکو در 2 و 3 فوریه برای خواستار علاقه و حمایت جهانی در زمینه فرهنگ استفاده کرد. بحران ناشی از COVID-19. انجام برنامه های فرهنگی اضافی.

یک مناظره ویدئویی یونسکو (ResiliArt: Through the Lens of Directors Asia) در 2 فوریه برگزار شد ، به میزبانی خبرنگار اکران کیم هیون مین و کارگردان کیم بورا از “مرغ مگس خوار” و نائومی کاواسه از “مادران ترو” برای توسعه فرهنگ پایدار دعوت شدند. در کشورهای در حال توسعه پس از 19 سال ، ما در مورد حمایت از جامعه فرهنگ و هنر بحث کرده ایم. در تاریخ 3 فوریه ، تهیه کننده “Parasite” Kwak Shin-ae ، Barunson ، E&M ، برای بحث در مورد تنوع فرهنگی و پارازیت ها با خبرنگار کیم هی ری ری Cine21 (ساخت “Parasite”: گفتگو با تهیه کننده) شرکت خواهد کرد. این رویداد فرهنگی بلافاصله پس از جلسه 2 و 3 فوریه توسط یونسکو از یوتیوب پخش می شود و همچنین می تواند در ساعت 18:00 روز بعد از هر رویداد در فیس بوک دیده شود (2. 3. / 2. 4.)

همچنین ، قبل و بعد از جلسه کمیته بین دولتی ، ویدئویی ارائه می شود که فعالیت های متنوع و خلاقانه هنرمندان فرهنگی محلی و خارجی را ارائه می دهد. محتوای فرهنگی کره ای با جذابیت های مختلف مانند BTS ، Jambinai ، Yang Hye-gyu ، شرکت رقص ملی و باله ملی ، گروه هنری رسانه Tacit و جشنواره جاز Jarasum چشم و گوش افراد مسئول سیاست فرهنگی است. خواهد گرفت

وزیر پارک یانگ وو وو گفت ، “فرهنگ آفرینشی است که بر اساس روحیه خلاق مردم ایجاد شده است. این نه تنها با ترکیب آن با مناطق مختلف ارزش اقتصادی جدیدی ایجاد می کند ، بلکه از طریق موسیقی ، هنر ، اجراها و … با یکدیگر ارتباط برقرار می کند. وی گفت: “این جلسه کمیته بین دولتی محلی برای اشتراک فعالانه تجربیات و اطلاعاتی است که هر کشور در مورد برنامه های اصلی دارد و بحث در مورد چالش ها و برنامه های آینده همکاری های بین المللی است. من به عنوان رئیس ، سعی می کنم مورد نظر خود را ارائه دهم نتایج. “

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.