گرانترین فروشگاه در طبقه اول و ارزانترین فروشگاه در زیرزمین همان مالیات را پرداخت می كنند؟

[ad_1]

[세계연합신문 김서윤 기자] # مجتمع B ، ساختمانی با 21 طبقه بالاتر از سطح زمین ، 3 طبقه زیر زمین ، واقع در شهر A. قیمت بازار طبقه 1 A ، گرانترین مجموعه B ، 1.5 میلیارد بوی بد می دهد. قیمت بازار ارزان ترین شماره زیرزمینی B با چنین پشتیبانی عالی فقط 260 میلیون وون است. با این حال ، ارزش استاندارد بازار به ترتیب 210 میلیون KRW و 190 میلیون KRW است و مالیات پرداختی توسط مالکان تقریباً یکسان است.

در نتیجه تحقیقات Gyeonggi-do از طریق خدمات خود ، مشخص شد که هیچ قیمت عمومی در املاک و مستغلات غیر مسکونی به اصطلاح مانند مراکز خرید و کارخانه ها اعمال نمی شود ، بنابراین پرداخت مالیات عادلانه نیست. این استان تصمیم گرفت به دولت پیشنهاد كند كه سیستم افشای قیمت املاك و مستغلات را برای شرایط غیراستاندارد برای مالیات عادلانه اجرا كند ، گفت: این مالیات برای شهرهای بزرگ ، قیمت های بالا و ساختمانهای جدید و مالیات بیشتر برای روستاها كمتر است ، ساختمانهای کم ارتفاع و قدیمی.

در تاریخ هجدهم ، استان گیونگی نتایج یک سرویس تحقیقاتی در “بررسی و تجزیه و تحلیل شرایط واقعی قیمت بازار املاک غیر مسکونی” را در هجدهم اعلام کرد. از آوریل تا دسامبر سال گذشته ، Do خدمات مربوطه را از طریق موسسه تحقیقات املاک و مستغلات کره انجام داد.

قیمت منتشر شده املاک و مستغلات به عنوان شاخص برای محاسبه مالیات ها و هزینه های مختلف مانند مالیات بر املاک ، حق بیمه درمانی و حقوق بازنشستگی پایه استفاده می شود. سیستم فعلی مالیات را بر قیمت های منتشر شده برای زمین و مسکن وضع می کند ، اما هیچ قیمت منتشر شده ای برای املاک و مستغلات غیر مسکونی وجود ندارد. در عوض ، وزارت ادار عمومی و امنیت با در نظر گرفتن مالیات بر املاک (قیمت زمین اعلام شده و قیمت استاندارد بازار ساختمان) بر اساس قیمت بازار استاندارد ساختمان ، ایجاد شده با استفاده از ساختار ، هدف و مکان ، مالیات و غیره وضع می کند. از هر ساختمان

مسئله این است که استاندارد قیمت بازار ساختمان توسط وزارت ادار عمومی و امنیت ، ارزش واقعی ساختمان را منعکس نمی کند ، مانند سطح سودمندی در هر طبقه و سطح اجاره ساختمان ، بنابراین با قیمت واقعی بازار متفاوت است. در سال 2016 ، دولت با اصلاح قانون افشای قیمت املاک و مستغلات قیمت های منتشر شده برای املاک غیر مسکونی را برای رسیدگی به این موضوع اعلام کرد ، اما به دلیل مشکلات عملی هنوز آن را اجرا نکرده است.

این سرویس تحقیقاتی با هدف تهیه یک برنامه عینی و موثر برای بهبود سیستم مالیات برای املاک و مستغلات غیر مسکونی ، و نرخ تأثیر بازار با مقایسه جدول با مالیات بر املاک (قیمت زمین اعلام شده عمومی و قیمت استاندارد بازار از ساختمان) ، قیمت واقعی معامله و ارزش ارزیابی شده املاک و مستغلات غیر مسکونی. .

ضریب بازتاب قیمت بازار شاخصی است که سطح قیمت نقل شده یا قیمت استاندارد بازار املاک و مستغلات فعلی را در مقایسه با قیمت بازار نشان می دهد. تا سال 2020 ، نرخ بازتاب متوسط ​​قیمت بازار ملی برای زمین 65.5٪ ، برای خانه های جدا شده 53.6٪ و برای خانه های مسکونی 69.0٪ است. دولت اعلام کرده است كه سال گذشته نرخ قیمت را در محدوده 60-70٪ به 90٪ برساند ، اما برای نیازهای غیر مسكونی هیچ نرخ بازار به خوبی تحلیل نشده و هیچ برنامه خاصی وجود ندارد.

این مطالعه با تقسیم “املاک و مستغلات جمعی” به عنوان یک منطقه تجاری ، جایی که زمین و ساختمان ها به عنوان یک آپارتمان و دفتر ادغام شده اند ، و “املاک و مستغلات مشترک” به عنوان یک کارخانه و فروشگاه بزرگ ، که در آن زمین و ساختمان از هم جدا شده و به عنوان یک خانه جداگانه تجارت می شود ، انجام شده است. .

در نتیجه تجزیه و تحلیل ، میزان بازتاب قیمت بازار کل املاک و مستغلات غیر مسکونی که می توان زمین و ساختمان را در آن تقسیم کرد پایین بود – 60٪ برای زمین و زیاد – 80٪ برای ساختمان ها ، که در استان ها نامتعادل بود. در سطح قیمت ، هرچه قیمت املاک و مستغلات غیر مسکونی بالاتر باشد ، نرخ بازتاب قیمت بازار پایین تر است. به طور خاص ، مشخص شد که سهم بازار کل املاک و مستغلات بیش از 50 میلیارد وون 55.5 درصد است و سهم بازار املاک و مستغلات جمعی بیش از 5 میلیارد وون نیز کم است – 53 ، 5٪

در واقع ، ساختمان تجاری با 15 طبقه بالاتر از سطح زمین و 7 طبقه زیر زمین در بوندانگ گو ، سئونگنام ، ساخته شده در سال 2018 ، قیمت فروش 366 میلیارد درآمد کسب کرده است ، اما پایه مالیاتی آن 18.360 میلیارد درآمد کسب شده است ، با درصدی از قیمت بازار فقط 50.1٪

براساس مناطق ، طبق یک بررسی نمونه ای از هشت منطقه ، سهم بازار Seongnam Bundang (61.5٪ ، جمعی 51.2٪) و Anyang-dong (60.6٪ ، 50.8٪) ) در کل املاک و مستغلات غیر مسکونی کل و جمعی میانگین کل ارزش (66.0 کل) است. ٪ ، تنظیم 58.3٪).

همچنین تفاوت زیادی در درصد بازتاب قیمت بین طبقات املاک و مستغلات غیر مسکونی جمعی وجود دارد. در مورد املاک و مستغلات غیر مسکونی جمعی ، اگرچه هزینه های آب و برق در هر طبقه مانند طبقه اول و زیرزمین متفاوت است ، اما این منعکس نمی شود ، بنابراین سهم بازار طبقه اول تنها 23.9٪ است. ، و کف زیرزمین بیش از قیمت بازار (130.7٪) است.

در نتیجه این سرویس ، استان گفت تأیید شده است که در یک شهر بزرگ واقع شده است و هرچه ساختمانها گران تر باشند ، مالیات کمتری پرداخت می کنند.

بر این اساس ، این استان قصد دارد فوریت سیستم افشای قیمت املاک غیر مسکونی را تحت “قانون افشای قیمت املاک و مستغلات” از وزارت زمین ، زیرساخت و حمل و نقل درخواست کند و پیشنهاد می کند به طور فعال سیاستی را برای املاک و مستغلات غیر مسکونی تبلیغ کند. زمین با همکاری مقامات محلی .

علاوه بر این ، وزارت ادار عمومی و امنیت می خواهد استاندارد را برای محاسبه قیمت استاندارد بازار بهبود بخشد تا عدم تعادل جدی نمودار فعلی ساختمانهای غیر مسکونی غیر منقول را بهبود بخشد و قصد دارد با تعدیل مکرر قیمت استاندارد بازار ساختمان ها ، عدالت را بهبود بخشد.

پیش از این ، لی جی میونگ فرماندار گیونگی در مصاحبه ای در سال 2019 گفته بود که “هرچه زمین گران تر و خانه ها گران تر باشد ، مالیات کمتری پرداخت می شود.” “انجام دهید”.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *