گروهی از هکرها که خطوط اصلی سوخت ایالات متحده را “مسدود” می کنند می گویند که آنها فقط می خواهند درآمد کسب کنند | جهان

[ad_1]

FBI ادعا می کند که باج خواهی توسط گروهی که خود را DarkSide می نامند ، مجبور به بسته شدن Colonial Pipeline ، یک شبکه خط لوله است که نزدیک به 50 درصد از سوخت ساحل شرقی را حمل می کند.

آن نويبرگر ، معاون مشاور امنيت ملي در امنيت سايبري گفت كه FBI حداقل از اكتبر سال 2020 دارك سايد را تحت نظر دارد.

جامعه اطلاعاتی ایالات متحده در حال بررسی این موضوع است که آیا هکرها با دولت روسیه ارتباط داشتند یا خیر.

گروهی از هکرها که خط لوله اصلی سوخت را در ایالات متحده

“در این مورد ، باج افزار مورد استفاده یک گزینه شناخته شده است … در این مرحله ، ما تصور می کنیم DarkSide یک سازمان جنایتکار است ، اما یک چیز مطمئناً است ، جامعه اطلاعاتی هنوز در آنجاست. این تحقیقات همچنان ادامه دارد ،” خانم نوبرگر گفت.

“من با رئیس جمهور پوتین ملاقات خواهم کرد و تاکنون هیچ اطلاعاتی از آژانس های اطلاعاتی در رابطه با روسیه در دست نیست. اگرچه شواهدی وجود دارد که باج افزار این سازمان در روسیه است. روسیه نیز مسئولیت مقابله با این مسئله را دارد. “

در پست کوتاه وب سایت DarkSide صبح روز 10 مه به طور مستقیم به خط لوله استعمار اشاره نشده است.

اما عنوان اصلی این نشریه “برای آخرین اخبار” است و محتوای این نشریه تأکید می کند که “هدف ما کسب درآمد است نه ایجاد مشکل برای جامعه”. این نشریه به مقدار مشخصی که این سازمان درخواست می کند پرداخته و حاوی برخی از غلط های املایی و دستوری است.
گروه هکرها ، که خط لوله اصلی سوخت را در ایالات متحده
برخی از کارشناسان امنیت سایبری این را نشانه ای از تلاش هکرهای DarkSide برای جلوگیری از مسئولیت هرج و مرج ناشی از حمله می دانند.

چند روز پس از بسته شدن خط لوله در 10 ماه مه ، استعمار گفت که شروع مجدد برنامه را آغاز کرده است و امیدوار است که بتواند بیشتر خدمات را تا پایان این هفته بازگرداند.

گروه هکرهایی که خط لوله اصلی سوخت را در ایالات متحده

الیزابت شروود-راندال ، مشاور امنیت داخلی ایالات متحده گفت که این شرکت با احتیاط عمل می کند.

“استعمار در حال حاضر با مشاوران خصوصی امنیت سایبری در حال ارزیابی خسارت احتمالی و تعیین زمان ایمن برای بازگشایی خط لوله است. تا به امروز ، استعمار گفته است كه خسارتی وارد نشده است و می تواند خط لوله را به سرعت باز كند ، اما ایمنی در اولویت است زیرا خط لوله هرگز قبلاً بسته نشده است. “
مقامات در پاسخ به این س USال که آیا دولت ایالات متحده در مورد پرداخت باج به استعمار توصیه کرده است یا خیر ، مقامات گفتند این تصمیم با شرکت بستگی دارد ، زیرا دولت هنوز مشورتی نداده است.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *