یک مشاور امنیت ملی پیشین از آقای ترامپ به دلیل عدم موفقیت در کودتا انتقاد کرده است جهان

[ad_1]

آقای بولتون گفت: “این ایده که آقای ترامپ در حال سازماندهی کودتا است برای او یک دست بالا گرفتن است. چنین چیزی نیاز به آینده نگری ، برنامه ریزی ، برنامه ریزی استراتژیک و ایجاد فرصت دارد. پشتیبانی و فکر نمی کنم او بتواند این کار را انجام دهد.”

مشاور سابق امنیت ملی ترامپ را به دلیل عدم موفقیت در کودتا انتقاد کرد - عکس 1

جان بولتون (ردیف عقب) در زمان مشاور امنیت ملی دولت آمریکا در سال 2019.

در یک کتاب پیش رو ، دو خبرنگار از واشنگتن پست می نویسند که رهبران نظامی ، از جمله ستاد مشترک ارتش ، مارک میلی ، از این ترس دارند که اگر ترامپ در انتخابات نهایی سال 2020 شکست بخورد ، می تواند به عنوان کودتا عمل کند.

در بیانیه ای که بعداً ارسال شد ، آقای ترامپ نوشت: “من هرگز در مورد کودتا تهدید نکرده ام و با کسی صحبت نکرده ام. این مسخره است. اما متاسفم که به همه اطلاع می دهم که انتخابات بوده است. این کودتای من است. با حداقل ژنرال مارک میلی. “

نظرات آقای بولتون شبیه نظرات یک استاد تاریخ متخصص در فاشیسم در ژوئن 2020 است.

راجر گریفین ، استاد سابق تاریخ معاصر دانشگاه آکسفورد بروکس گفت که برای افراد “متزلزل ، تصادفی” مانند آقای ترامپ ، استفاده از کلمه “کودتا” چیزی غیر از تملق نیست.

اگرچه وی پیشنهاد نکرد که ترامپ قدرت فکری و استراتژیک لازم برای انجام کودتا را دارد ، اما بولتون خاطرنشان کرد که رئیس سابق وی همچنان می تواند از هرج و مرج به نفع خود استفاده کند. مشاور سابق امنیت ملی همچنین معتقد است که آقای ترامپ از فاشیست بودن ناتوان است.

وی گفت: “من فکر می کنم که آقای ترامپ باید بتواند بیش از 10 یا 15 ثانیه در یک چارچوب ثابت فلسفی در مورد این موضوع فکر کند و این امکان پذیر نیست.”[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.