472 مین کنسرت منظم ارکستر سمفونیک Daegu

[ad_1]

[세계연합신문 조희동 기자] ارکستر سمفونیک Daegu ، 472 امین کنسرت منظم ، 5 فوریه ساعت 19:30 از طریق کانال یوتیوب خانه کنسرت Daegu به صورت زنده پخش می شود. این اجرای دست نخورده کرونا 19 توسط جولیان کواچف ، مدیر موسیقی و رهبر ارکستر ، کارگردانی شده و مربوط به آثار اسمتانا و دووراک ، آهنگسازان نمایندگی جمهوری چک ، کشوری از کشورهای بوهمی است. این فیلم با Vltava of Smetana آغاز می شود ، احساسی میهن دوستانه برای جمهوری چک ، و با سمفونی شماره 8 Dvorak ، با الهام از طبیعت زیبای جمهوری چک ، پایان می یابد. در همین حال ، در وسط ، لی کیونگ سوک ، پیانیست نماینده صنعت موسیقی پیانو کره ، کنسرتو شماره 21 پیانو موتزارت را اجرا می کند.

مرحله اول توسط ولتاوا توسط Smetana كه به عنوان معلم Dvorak و “پدر موسیقی چک” شناخته می شود تزئین شده است. “ولتاوا” نام طولانی ترین رودخانه ای است که از پراگ ، پایتخت جمهوری چک می گذرد و بیشتر به مولداو معروف است ، اصطلاح آلمانی به دلیل نفوذ اتریش است که در زمان فعالیت اسمتانا بر جمهوری چک حاکم بود. Smetana یک حرکت ملی اپرا را آغاز کرد ، موسیقی Bohemian ایجاد کرد تا امید استقلال را به مردم چک منتقل کند و میهن پرستی را القا کند.

فلوت و کلارینت جریان رودخانه را توصیف می کنند. مضمون مشهور این آهنگ که توسط اوبو و ویولون پخش می شود ، بیانگر اجرای روان سخنرانی است. به دنبال ملودی زیبای گوش ، شکار در جنگل کنار رودخانه ، پذیرایی های عروسی کشاورزان و رقص جن ها در افسانه چک نیز شرح داده شده است. این نماد زندگی و روحیه مردم چک است. در همین حال ، مجموعه سمفونیک شش تکه ، بین سالهای 1874 و 1879 ، از جمله Vltava ، ساخته شده است ، My Homeland است که به عنوان اثر نمایشی Smetana محسوب می شود. جمهوری چک در حال حاضر جشنواره موسیقی بهار پراگ را در 12 مه ، سالگرد Smetana برگزار می کند ، جایی که همه آپارتمان ها توسط ارکستر فیلارمونیک چک بازی می شود.

سپس از کنسرتوی پیانوی موتزارت با ارزش 21 پوند با پیانویست لی کیونگ سوک قدردانی خواهید کرد. در فوریه 1785 ، موتزارت شماره 21 را برای اجرا در یک کنسرت از قبل برنامه ریزی شده نوشت ، که او در ماه مارس برگزار کرد ، درست یک ماه پس از پایان یک کنسرت پیانو 20 پوندی. از آنجا که این آهنگ یکی پس از دیگری اجرا شد ، دو کنسرت قابل توجهی دارند شباهت ها ، به عنوان ترکیب صحیح و تکنیک های خوب ارکستر. کنسرتو پیانو 21 پوندی ، جذابیت خاص خود را دارد ، مانند آغاز سبک راهپیمایی ، یک فینال آتشین و یک کانتیبل زیبا که از وسط تا انتها اجرا می شود. همچنین ، اگرچه مهارت تکنواز را نشان می دهد ، اما رد تعادل بین ارکستر و ساز تکنوازی قابل توجه است.

در مجموع از 3 حرکت تشکیل شده است. حرکت اول ، که تاریکی را لرزاند و به فضایی روشن تبدیل شود ، حرکت دوم ، جایی که پیانو تکنوازی و ارکستر گفتگوی زیبایی دارند ، و حرکت سوم پیانو ، در فضای بلند بالا می رود. به ویژه ، حرکت دوم این آهنگ مشهورتر شد زیرا از آن به عنوان موسیقی مضمون برای فیلم سوئدی “Elvira Madigan” استفاده شد که عشق غم انگیز یک افسر اشرافی و یک دختر سیرک را به تصویر می کشد.

لی کیونگ سوک ، پیانیست با “کاریزمای اشتیاق” هنگام تحصیل در دبیرستان سئول از هنرستان دورمی و کورتیس فارغ التحصیل شد. وی سهم عمده ای به عنوان پیانیست و مربی موسیقی داشت که برای اولین بار در کره عصر مجریان حرفه ای را آغاز کرد. وی اولین رئیس دانشگاه ملی هنرهای کره و رئیس دانشکده موسیقی دانشگاه یونسی بود و در حال حاضر استاد افتخاری کالج موسیقی دانشگاه یونسی ، عضو آکادمی هنر دانشگاه مینگوک و استاد در گروه پیانو در دانشگاه سایبر. در سئول.

جوایز اصلی شامل مسابقه بین المللی موسیقی 1967 ژنو ، اولین جایزه موسیقی Dong-A در سال 1985 ، اولین جایزه موسیقی دان سال ، جایزه موسیقی Wreck 1987 ، جایزه فرهنگ و هنر کره 1994 و فرهنگ Ok-Kwan است. مدال در سال 1995 (“نوازنده کره ای که در جهان می درخشد”) ، جوایز موسیقی کره در سال 1998 ، جوایز فرهنگ و هنر ووکیونگ در سال 2000 و جوایز موسسه هنر کره در سال 2007. وی همچنین به عنوان قاضی در مونیخ کار کرده است مسابقه بین المللی پیانو در آلمان ، مسابقه سونودا در ژاپن ، مسابقه بین المللی موسیقی در سئول ، مسابقه جوان چایکوفسکی و مسابقه بین المللی موسیقی یون ایسانگ.

پس از استراحت ، از سمفونی 8 پوندی که توسط آهنگساز چک Dvorak که از طبیعت زیبای طبیعی سرزمین مادری خود الهام گرفته است ، لذت ببرید. او این آهنگ را در حدود سه ماه به پایان رساند که ریشه های قومی و احساسی بوهمی را منتقل می کند. این اثر برای مدت کوتاهی در یک ویلای آرام روستایی به تنهایی ساخته شده است ، بنابراین در بین سمفونی های او بسیار اصیل است و روش جدید دستیابی به موفقیت را دنبال می کند. این موسیقی در مجموع از 4 قطعه موسیقی تشکیل شده است ، به ویژه حرکت دوم به شکلی ظاهر می شود که در شعر سمفونیک رایج است و برخی از منتقدان به دلیل اضافه شدن بداهه ، این آهنگ را به عنوان شعر سمفونیک طبقه بندی می کنند.

در یک فضای ساده و آرام ، شور تاریک و شعرهای بوهمی مشخصه Dvorak به خوبی ذوب شده اند. با شروع با ملودی زیبا و نرم حرکت اول ، وقتی وارد حرکت دوم می شوید ، می توانید ماهیت بت پرست حومه ی اهریمنی و جو یک جشنواره روستایی را احساس کنید. سپس ، پس از طی 3 حرکت پر از شوخ طبعی و ادب ، و رسیدن به حرکت 4 ، جایی که آهنگ آهنگ راهپیمایی با شدت خوانده می شود ، با زمزمه شیپور به اوج خود می رسد و با شکوه به پایان می رسد.

جولیان کوباچف ، مجری اجرایی شهر Daegu ، گفت: “تعداد افرادی که به دلیل طولانی بودن کرونا 19 احساس افسردگی یا درماندگی می کنند ، در حال افزایش است. در این زمان ، گوش دادن به موسیقی روحیه شما را تغییر می دهد و اگر ملودی را دنبال کنید ، می توانید آزادی را مانند اینکه در جاده هستید احساس کنید. من امیدوارم که از روح آزاد اشتیاق بوهمی از کار Smetana و Dvorak انرژی بگیرم و در طبیعت زیبای طبیعی یک کشور عجیب و غریب آرام بگیرم. “

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.