Bucheon City کلاس تاکتیکی در زمینه طبخ سنتی زمستانی برگزار می کند

[ad_1]

کلاس سنتی آشپزی زمستانی

[세계연합신문 이영호 기자] اداره کشاورزی شهری بوچون “10 ساعت صبح تا ظهر” “کلاس آشپزی سنتی” غیر سنتی برگزار می کند. هر سه شنبه و چهارشنبه فوریه برای دانش آموزان دبستانی که تعطیلات زمستانی خسته کننده ای را تجربه می کنند.

“کلاس آشپزی سنتی خانوادگی” کلاس تجربه ای است که در آن کودکان و سرپرستان کلاس 3 یا بالاتر ، که از استرس روانی ناشی از شیوع طولانی مدت COVID-19 خسته شده اند ، با هم شرکت می کنند.

این بار ، یک محقق سنتی آشپزی که برنده جایزه رئیس جمهور در سال 2019 شده است ، با مقیاس گذاری در کل 8 بار ، آموزش ویدئویی را در زمان واقعی انجام می دهد. خانواده های شرکت کننده غذاهای کره ای سالم مانند ak Yakbap و Sujeong ، Hot Beef Mushroom Hot Pot و Kalguksu △ Propolis Apple Jam و کره گندم نان △ Tteokgalbi و Ssanghwatang با موضوع غذاهای سنتی کره ای با یک آشپزخانه آشپزی سنتی تهیه می کنند.

یک مقام شهرستانی گفت: “در شرایطی که به دلیل تاج وقت زیادی برای ماندن در خانه وجود دارد و تعداد غذاهای تحویلی در حال افزایش است ، ما در حال فکر کردن در مورد غذاهای سنتی هستیم که می توانند سالم و ساده ساخته شوند و آموزش کودکان را فراهم کنند. و والدین با هم این طرحی است برای ارائه آموزش غذای سنتی پایدار برای شهروندان بوچون. “

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.