Chungcheongbuk-do ساخت مرکز تحقیقات کشاورزی زیست محیطی مجهز به مرکز ایمنی زیستی کلاس 2 را به پایان می رساند

[ad_1]

[세계연합신문 김준경 기자] موسسه تحقیق و توسعه کشاورزی Chungcheongbuk-do (مدیر سونگ یونگ سئوپ) در حال سرمایه گذاری 1.1 میلیارد در بودجه های ملی و رفاهی برای رسیدگی به مسائل کشاورزی ، از جمله جلوگیری از سوختگی درختان میوه و کاهش بوی کود حیوانی و کشاورزی دوستانه محیط زیست ، مجهز به آزمایشگاهی برای ایمنی زیستی و میکروارگانیسم های مفید و آزمایشگاهی برای تجزیه و تحلیل کمپوست و مایعات. مرکز تحقیقات در تاریخ 4 اعلام شد

بیماری سوزاندن درختان میوه ، که برای اولین بار در سال 2015 ظاهر شد ، به یک منطقه عظیم معادل 703 هکتار از 1222 مزارع سراسر کشور (727 مزرعه در Chungbuk 422 هکتار) خسارت وارد کرد.

به ویژه ، تهیه یک مرکز مناسب برای تحقیق در مورد بیماری سوختن درختان میوه ضروری بود ، زیرا خسارت هر ساله به دلیل ظاهر متمرکز درختان سیب گسترش می یابد که بیشترین سهم را در صنعت میوه محلی دارند.

علاوه بر این ، با واکنش سریع انستیتوی فناوری کشاورزی ، دولت با بودجه اداره توسعه روستایی ، به سرعت ایمن شد و ساخت و سازها آغاز شد.

این مرکز تحقیقاتی اولین مرکز دولت محلی با سطح ایمنی زیستی 2: BL2 است که اجازه می دهد هنگام نشت هوا فقط هوای پاک از طریق فیلتر HEPA (فیلتر ذرات ریز) تخلیه شود. وی زمینه را برای تمرکز بر تحقیقات مرتبط با قرنطینه فراهم کرد

علاوه بر این ، به منظور بهبود اطلاعات زمین های کشاورزی ، فعالیت های تبدیل منابع به طور فعال دنبال می شود ، از جمله کود حیوانی کمپوست شده از مزارع دام و کمپوست از سال 2020 برای رفع مشکلاتی مانند بو و آلودگی آب در صورت کمپوست نابالغ سیستم اجباری بازرسی استان در حال اجرا است.

بر این اساس ، موسسه استانی تحقیقات و توسعه کشاورزی سیستمی را برای تجزیه و تحلیل نسبت کمپوست / مایع در این مرکز تحقیقاتی برای اندازه گیری سریع و دقیق بلوغ و بررسی استفاده از میکروارگانیسم های مفید برای تقویت تخمیر برای کاهش بوی کود حیوانی ایجاد کرده است. .

سونگ یونگ سئوپ ، مدیر انستیتوی فناوری کشاورزی Chungcheongbuk-do ، در مراسم فارغ التحصیلی گفت: “مرکز تحقیقات زیست محیطی یک مرکز تحقیقاتی است که با کاهش مشکلات کشاورزی مانند حل کردن مشکلات کشاورزی ، مانند یک روش کنترل برای سوزاندن درختان میوه و کاهش بوی کود حیوانی با کمک میکروارگانیسم های مفید. “” ما همه تلاش خود را برای ایجاد زمینه ای برای کشاورزی پایدار در آینده انجام خواهیم داد ، مانند پاسخ به پیشگیری از بیماری های غیر منتظره ناشی از تغییر تغییرات آب و هوایی و وظایف بی طرفی کربن. “گفت.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *